top of page

Počet nabídek na nemovitostí k prodeji dramaticky roste a prodej nemovitostí hlásí pokles o čtvrtinu

Realitní trh otočil. Podle datové analýzy portálu www.valuo.cz rychle roste počet inzerovaných nemovitostí na prodej. Zároveň nám klesá počet prodejů. Kdo chce v současné době dobře prodat musí se připravit. Měl by si vybrat prověřeného a zkušeného makléře a vyhnout se jakýmkoliv obchodním nebo marketingovým kompromisům. Nastala doba, kdy jsou pro úspěch potřeba skuteční realitní obchodníci a ne pouze, jak já jim interně říkám "realitní hobíci a nabízeči".

---

Na inzertních serverech se hromadí nabídky

Toto je další z indikátorů, který jasně ukazuje, že se realitní trh mění. Napříč pandemickými roky 2020 a 2021 množství nabízených nemovitostí klesalo. Od začátku roku 2022 je tento trend opačný. Na grafu je jasně vidět, že křivka strmě stoupá. Nabídek viselo v červnu na inzertních serverech o polovinu více než ve stejném měsíci loňského roku, bytů je v nabídce o 50,86 % více a domů o 51,89 %.Počet prodaných nemovitostí klesá

Podle dat z ČÚZK vidíme v posledních třech měsících jasný pokles počtu prodaných nemovitostí. Musíme však brát v potaz, že údaje na katastru jsou o dva až tři měsíce zpožděné oproti inzerci, odrážejí tak situaci ze začátku roku 2022.

Bytů se podle dat z ČÚZK prodalo v červnu letošního roku o 23 % méně než loni za stejný měsíc, u domů je pokles o 27,5 %. Pomalu se tak dostáváme na hodnoty před pandemií. Např. v lednu 2019 se prodalo 3 667 domů, v červnu roku 2021 to bylo 5 131 domů a letos v červnu je to 3 722 prodaných domů.Chcete konzultaci nebo třeba skutečně realistické nacenění vaší nemovitosti? Ozvěte se mi na telefon +420603377791.

Comments


bottom of page